ההשלכות של קניית דירה מירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 14:03, 19 באפריל 2016

  4 אחים ירשו דירה. אחד מהם רוצה לקנות את חלק האחרים באמצעות על שם ילדיו הבוגרים הרווקים.אין רכוש אחר ליורש פרט לדירה בבעלותו . מה ההשלכות? בהנחה שהדירה תימכר בסמוך ואין קונסטלציה אפשרית אחרת בגלל הנפשות הפועלות: תקופת צינון של הילדים לפטור ממס רכישה? איבוד זכותם לפטור ממס רכישה לעתיד? איבוד מחיר למשתכן? מס שבח? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:49, 21 באפריל 2016

  כשאחיינים רוכשים חלקי דירה מדודיהם, הרי זאת עסקה רגילה במקרקעין. את הפטורים ו/או החיובים ו/או התוצאות המשפטיות ניתן לקבוע רק לאחר ברור כל העובדות הנוגעות בדבר (המוריש, היורשים והקונים). שאלתך דלה בפרטים אך בכל מקרה הפורום אינו מסגרת מתאימה למענה. אשמח לעזור במסגרת ייעוץ משפטי אישי בו נברר את כל העובדות הנוגעות בדבר.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.