מכירת חצי דירה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 09:53, 21 באפריל 2016

  שלום רב אני ואחי קיבלנו בירושה מאבי חצי דירה כל אחד. הוא רוצה למכור ואני לא ,כי יש תהליך תמא 38. האם הוא יכול למכור את חצי הדירה שלו בשוק החופשי בלי ידיעתי ? הדירה היא דירה רגילה . הוא חצי ואני חצי . תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:00, 21 באפריל 2016

  כן. אם זכותו רשומה במרשם המקרקעין ואם אין שום הערה שמונעת בעדו למכור, אינו זקוק להסכמתך למכירה. כמובן שבמכירה כזאת סביר שקונה נבון לא ייתן לו שווי של מחצית הדירה השלמה אלא פחות מכך. לעומת זאת כל אחד מכם יכול לנקוט הליך של תביעה לפרוק שיתוף בדירה . בתביעה כזאת אפשר לאלץ גם אותך לרכוש את חלקו בדירה, או למכור את חלקך בדירה לרוכש חיצוני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.