בעיה משפטית - אין הוכחת הקראה על צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ויקטור

  נשלח ע"יויקטור 00:23, 24 באפריל 2016

  בבית המשפט השלום השופטת קבעה שלא נחזה פגם צורני והלכך הצוואה מוחזקת ככשרה.בטיעונים שלנו העלנו טענות של אי כשירות ושל וכן שנלקח חלק או הופעל מירה וכיוצא בזה. המצווה הינו אנלפבית ומכיוון שהוא כך חייב להיות רישום הקראה על הצוואה מה שבפועל לא היה. יש לאמר שזה פגם צורני שיכול להתרפות כאשר יש שיכנוע מעבר לכל ספק שהצוואה הוקראה והובנה למצווה. מה שבפועל בתיק שלנו רב הניסתר על הגלוי. וחוץ מעדות עורך הצוואה שהוא הקריא והסביר את הצוואה אין שום עדות. בפסהד השופט התעלם מזה שלא היה הוכחת הקראה על הצוואה. וכן שהנטל להוכחה זאת בא לפתחו של דורש הקיום. א האם מכיוון שבקדם המשפט טענה זאת לא הועלתה .ונקבע שחובת ההוכחה על המערער. אזי הנטל לא מתהפך? ב.השופט בפסהד למרות הטענה שעלתה לגבי ההקראה וההבנה. התיחס אלינו שאנחנו מנענו עדים מבית המשפט. כגון עורך הצוואה והוא רואה זאת בחומרה! שפועלת כנגדינו. למרות שברגע שהוכחנו שלא היתה הקראה נטל ההוכחה היה אמור להתהפך. ג.האם בבית משפט המחוזי יתיחסו בערעור על טענתינו? ד. גם בסיכומים העלינו את פסהד לנדא ווין שקובע שנטל ההוכחה מתהפך

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:29, 24 באפריל 2016

  כדי לענות תשובות לשאלות מהסוג שאתה שואל יש לבדוק את כתבי הטענות ונספחיהם, יש לקרוא בעיון את הפרוטוקול והעדויות (אם היו) והחלטת בית המשפט. גם תשובה לשאלות שכאלו היא מאוד פרטנית.

  לפיכך איני יכול לעזור לך במסגרת פורום כזה. אם אתה סבור ששגה עורך הדין שלך, נסה לקבל חוות דעת מעו"ד אחר, אך שים לב שזה עשוי לארוך זמן והזמן להגשת ערעור הוא מוגבל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.