צוואה עם פגם צורני - ערעור - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אלחי

  נשלח ע"יאלחי 11:08, 1 במאי 2016

  בצוואה היה פגם צורני שלגביו יש פסיקה מפורשת של היפוך בנטל . בזמן אמת העו"ד לא טען להיפוך בנטל. וכן השופטת טובה סיוון לא שמה לב לפגם הצורני ולכן קבעה שהיא נחזית כצוואה כשרה ולכן נטל ההוכחה על המערער. יש לציין שבכל שלב ההוכחות ניטען שיש בעיה של אנלפבתיות והיא הוכחה ואין חולקים עליה.אבל טענה זאת הוצמדה לכושר יכולת המצווה להבין בתוך הכשרות הרפואית ולא כפגם צורני. בשלב הסיכומים העו"ד ציין את פסק הדין המוכר לנדא ווין. וציטט שברגע שיש בעיה כזאת אזי ההלכה הפסוקה שהצד שמנגד חייב להוכיח בהוכחות פוזיטיויות שהייתה הקראת צוואה כי אם לא אז נטל ההוכחה על הדורש קיום. בפסק הדין השופטת כתבה שאין פגם צורני ושהצוואה נחזית ככשרה. וכמו כן לא התיחסה שפסהד שצוטט בכלל ולהוכחות שהצד השני היה צריך להרים. האם יש פה בעיה? האם בערעור על הצוואה צריכים להוסיף בטענות גם התנגדות על פגם צורני? האם כאשר טענה כזאת מועלה ונחקרת לכל אורך המשפט היא לא מספיקה?. תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:41, 1 במאי 2016

  הענין שתארת מורכב מדי הן מבחינה משפטית והן מבחינה עובדתית מכדי שאוכל לסייע במסגרת הפורום. אני מניח שאתה מיוצג. אם אתה סבור שהייצוג אינו מספיק, ייתכן שאתה זקוק לחוות דעת נוספת (כפי שמחפשים אנשים רבים בתחום הרפואה) מעורך דין אחר, שיבחן את כל המסמכים ואת כל העובדות וינסה לתת לך תשובה מפורטת. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.