אי ביצוע צו קיום צוואה ע"י הבנק - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 11:32, 5 במאי 2016

  אמי המנוחה השאירה צוואה. אחד האחים התנגד לצואה והתיק עבר לבית משפט. בבית המשפט לאחר דיונים אשרו את צו קיום הצואה כמו שהוא. העזבון היחיד שהיה הוא כסף בבנק. הלכנו היורשים לבנק שם חתמנו על אישור חלוקת הכסף. אחי המתנגד לא בא לחתום ולכן הבנק לא מסכים לשחרר את הכסף רק עם אישור בית משפט של צו קיומי (מה זה??) . למרות שבצואה כתוב בדיוק כמה כל אחד מאתנו מקבל ולא יכולים להוציא כסף יותר מהכתוב חייבים חתימה של כלום. חזרנו לבית המשפט והשופטת כתבה כי התיק נסגר ויש להגיש בקשה חדשה לדבר. מה עלינו לעשות? האם זה חוקי מהבנק לא לאשר לנו את הכסף? מה דעתכם?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:22, 5 במאי 2016

  הבעיה איננה חוקיות. צו קיום מצהיר על תקפה של צוואה. בנקים טוענים, שלפי חוק חלוקת העזבון בפועל (כלומר משיכת הכסף מהבנק) צריכה להתבצע בהסכמה, כי בפועל ייתכן מצב שלמרות צו קיום, היורשים מסכימים על חלוקה אחרת. כנגד זה בבית משפט למשפחה נתח תיק תביעה נפרד לכל ענין. אתם יכולים לבחור בין פעולה ישירה נגד הבנק, עד שייכנע וישחרר לכם את הכסף. אם לא - תדרשו מבנק מכתב בו הוא מפרט את סיבות הסרוב לשחרר לכם את הכסף ואז לבין הגשת בקשה לבית המשפט נגד הבנק שיורה לבנק לשחרר לכל אחד מכם את כספו לפי צוואת המנוחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.