צוואה הדדית מול צוואה רגילה תוקף משפטי - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 19:33, 8 במאי 2016

  הורי נשואים זה לזה. אחד מהם כתב צוואה שמצוין בה סעיף שזוהי צוואה הדדית וחתם עליה. בן הזוג השני מסרב בתוקף לחתום על צוואה הדדית וכתב וחתם על צוואה משל עצמו. מכיוון שאין הסכמה על כתיבת צוואה הדדית האם ניתן לראות כל אחת מן הצוואות הללו כעומדת בפני עצמה ? מה תוקפה החוקי של כל אחת מהצוואות הללו , אם בכלל ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:05, 8 במאי 2016

  בני זוג שעושים צוואות הדדיות הם בני זוג שכל אחד מהם עשה את צוואתו בהסתמך על תוכנה של צוואת בן הזוג האחר. במקרה בו נעשו צוואות אך אין הסתמכות הדדית (זה כלפי זו וזו כלפי זה) אין אלו צוואות הדדיות, אלא כל אחת מהן היא צוואה שעומדת בפני עצמה ותבחן בנפרד מהאחרת..

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.