תשלום חובות של האב במקרה שהעביר את דירתו על שם בת הזוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 13:43, 9 במאי 2016

  לאבי היה חוב במס הכנסה ועקב כך הוא העביר את הדירה על שם אמי עוד בחייו (לפני כן הדירה היתה רשומה על שניהם) לאחר מכן הוא הלך לעולמו ומס הכנסה טוען שבאפשרותו לגבות את החוב מהדירה אם לא נשלם, האם יש אמת בדבריהם? (הדירה עדיין לא הועברה אליה בטאבו), והאם באופן כללי מס הכנסה יכול לגבות חובות האב מהיורשים אם לא הועברו אליהם כספי ירושה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  16:20, 9 במאי 2016

  התשובה הכללית לשאלתך היא - כן! לפי חוק הירושה היורשים הופכים לבעלי הזכויות והחובות של המנוח ברגע הפטירה של המנוח. אם אינך רוצה לרשת חובות, אל תירש כלל. היורש חייב במלוא חובותיו של המנוח עד שווי כל מה שקבל בירושה.
  בענין המסויים שלכם, יש לבדוק מהו מקור החוב והאם לא הוטל עיקול כלשהו של מס הכנסה על הזכויות של האב בדירה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.