חישוב צו ירושה שגוי לכאורה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שמעון

  נשלח ע"ישמעון 18:34, 10 במאי 2016

  לאחר פטירת אמי פנינו לעו"ד כדי להסדיר את חלוקת הנכסים..עורך הדין חישב כך:לבעל 4/12 לשתי אחיותי מאמי 3/12 כל אחת. ולי 2/12 .הצו קיבל תוקף בית המשפט.האם לא נפלה טעות בחישוב? בתודה שמעון

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:02, 15 במאי 2016

  אם אין צוואה ואין הסדר יורשים הנוסחה שבחוק היא כך: מחצית מכל רכושה של המנוחה עוברת לבעלה. המחצית האחרת מתחלקת בחלקים שווים בין כל ילדי המנוחה. כלומר אם המנוחה השאירה אחריה בן זוג ושלושה ילדים, בן הזוג מקבל מחצית מרכושה (3/6) וכל אחד משלושת ילדיה מקבל ששית (1/6) מרכוש המנוחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.