הסכם בין שני יורשים אחים - מה קורה אם התברר לאחר ההסכם כי אח אחד ביצע קנוניה יחד עם העורך דין שערך את ההסכם שכתןצאה ממנה קופחתי ? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אילון

  נשלח ע"יאילון 18:17, 11 במאי 2016

  בדיעבד הסתבר כי עורך הדין מייצג את האח ומכיר אותו ביחסי חברות ועסקים, תוך הסתרה מהאח השני. הקנוניה כללה מצג שוא של הצגת העו"ד כניטראלי, הסתמכות על שמאות בעל פה וללא מסמך כלשהו, ניהול הדיון ע"י העו"ד, זירווז חתימת ההסכם ע"י העו"ד בתואנה שיש למהר לפני שיחולו מיסי עזבון. האם ניתן לתקן את ההסכם שנחתם וכיצד ? הגשת תביעה נגד האח ? נגד העו"ד שערך את ההסכם ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:11, 15 במאי 2016

  אין מס עזבון בישראל מאז שנת 1981. אם יורש סבור שעורך הדין הונה אותו, או התנהג בחוסר יושר, ואם היורש סבור שזאת קנוניה שנרקחה בין אחד היורשים לאותו עו"ד אפשר לפנות בתלונה למשטרה (בנושא זה ראוי להתייעץ עם עו"ד שמתעסק בפלילים - עברות מרמה וכדומה) ואפשר להגיש תביעה לבית המשפט למשפחה לביטול ההסכם והחלטת בית המשפט. מדובר בהליך משפטי שאינו פשוט.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.