מה החוק קובע במידה ואחד מילדי הנפטר, המוריש, נפטר גם כן? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מתעניינת

  נשלח ע"ימתעניינת 17:12, 15 במאי 2016

  שלום, מבקשת לדעת מה אומר החוק במקרה שלא נעשתה צוואה וילדי הנפטר מעוניינים לחלק את הצוואה ביניהם. האם במידה ואחד מילדי הנפטר נפטר גם כן, האם אז תחולק הצוואה בין ילדי הנפטר ובין הנכדים/אשת הילד הנפטר או שהצוואה מתחלקת באופן שווה בין ילדי הנפטר בלבד שנותרו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  19:43, 15 במאי 2016

  המוריש = עושה הצוואה. המנוח = ילדו המת של המוריש. התשובה תלויה במועד פטירתו של המנוח. אם המנוח נפטר לפני המוריש, יבואו ילדיו (ורק ילדיו!!) של המנוח במקומו ויירשו את חלקו של המנוח בחלקים שווים זה לזה. אם המנוח נפטר אחרי המוריש, יבואו במקום המנוח יורשיו של המנוח, שהם בת-זוגו וילדיו. הם יחלקו ביניהם את חלקו של המנוח במה שציווה לו המוריש. החלוקה תהיה לפי ירושת המנוח: אם לפי החוק ואם לפי צוואה שהשאיר אחריו.

  תגובה
 • 10:12, 16 במאי 2016

  תודה על תשובתך

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.