הסתלקות מירושה ואי שיתוף פעולה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 12:55, 16 במאי 2016

  שלום, בתהליך איתור כספים רדומים/אבודים של סבתי ואחותה של סבתי, התחלתי בתהליך בקשת צווי ירושה שלהן. חוץ ממני יש עוד יורשות עפ"י חוק: אחותי ושתי אחייניות של סבתי ואחותה. מסיבות היסטוריות הקשר בין האחייניות לביני ואחותי הוא לא טוב והן אינן מעוניינות בקשר עימנו. מצד אחד, אני חייבת את שיתוף הפעולה שלהן בכל התהליך כיורשות. אבל הן מצידן לא רוצות לשתף פעולה ובטח לא להשתתף באגרות שכבר שילמתי בבקשות לצווי הירושה. האם אני יכולה לומר להן שאם הן רוצות לצאת מכל העסק הזה שיחתמו על טופס הסתלקות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:48, 16 במאי 2016

  לומר את יכולה ככל העולה על דעתך., אלא שאי אפשר לכפות על יורש להסתלק מירושתו. כמו כן אינך יכולה לכפות על יורש להשתתף בהוצאותיך. לצורך הוצאת צו ירושה אינך חייבת שיתוף פעולה של היורשות האחרות. לאחר שיינתן צו ירושה תוכלי לבקש שימונה מנהל עזבון לצורך איתור הנכסים וחלוקת העזבון. גם את כיורשת יכולה להתמנות מנהל עזבון. נהל עזבון אינו נזקק להסכמות יורשים או לשיתוף פעולה שלהם. לשם כך יש למנהל עזבון סמכויות מכח חוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.