ירושה אחרי נישואים שניים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 13:37, 17 במאי 2016

  שלום במידה ואדם התחתן בשנית ונפטר ללא צוואה, ויש לו ילדים מתחת לגיל 18 משתי הנשים, הירושה צריכה לעבור לאשתו האחרונה ולכל ילדיו (כולל אלה מנישואים קודמים). בהנחה שכל אישה היא האפטרופוסית של ילדיה אבל האישה הראשונה מסיבה כלשהי לא דרשה את חלקה, איזה חוק או חלק מהפרוצדורה מונע מהאישה השנייה להציג עצמה כהאמא של כל הילדים ולקחת 100 אחוז מהסכום/הקצבה אליה (דוגמה - ביטוח לאומי)? (אני שואל מכיוון שבצו הירושה עצמו רשום רק הקשר המשפחתי בין הילדים למנוח, לא בין הילדים לאם) במידה והחוק נכנס לתוקף או החלק בפרוצדורה התחיל לאכוף זאת רק אחרי 1991, אשמח לדעת על זאת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:40, 17 במאי 2016

  שאלתך אינה ברורה. לגבי תשלום קצבאות - ילדים שזכאים לקצבה כלשהי זכאים לה מכח חוק, למשל חוק הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי מחזיק בנתונים ומבקש מסמכים מתאימים לפני שהוא מחלק כספים. גם גופים פנסיוניים שמשלמים קצבאות שארים מבצעים בדיקה לפני התשלום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.