צוואה שניכתבה תחת השפעה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל

  נשלח ע"יאייל 22:04, 21 במאי 2016

  לכבוד עו"ד רונן גדות, אנו שלושה אחים, אבינו ניפטר לפני שנה בצוואה הוא הוריש את הכסף לאחיו וגיסו אנו מאמינים שגרמו לו והשפיעו עליו לעשות כך ולהוריש את כספו להם ולא לילדיו (לנו) מדובר באדם שהיה מאושפז שנים רבות ועד מותו בהוסטל לפגועי נפש אחיו וגיסו הביאו אישורים מפסיכיאטר מחוזי, מהעו"ס שלו בהוסטל וממנהלת ההוסטל. במסמכים רשום כי בעת כתיבה הצוואה הוא היה כשיר . כעת אנו לאחר שכבר נערך משפט בבית המשפט המחוזי והשופט קבע שאבי היה כשיר בעת החתימה על הצוואה (הוא חתם בעצמו) ופסק לטובתם ושהם היורשים של הכסף. אנו עומדים לפני החלטה האם לערער לבית המשפט. האם יש עוד משהו שניתן לעשות בנושא על מנת להפוך את ההחלטה אודה לכל הכוונה או ייעוץ בעניין. בכבוד רב, אייל

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:37, 27 במאי 2016

  לצורך קבלת החלטה אם לערער, יש לבחון את פסק הדין נשני הבטים - ההבט המשפטי וההבט הרפואי. בענין הרפואי יש להיוועץ עם מומחה בתחום הפסיכיאטריה. בענין המשפטי יש לקבל חוות דעת. אם יש לכם בענין בדבר, מומלץ לפנות לעו"ד נוסף, בעל נסיון בתחום, שיעייין בכל התיק של הערכאה הראשונה ויברר האם יש נקודות שעשויות להוות בסיס לערעור. יש לזכור שבמסגרת של ערעור בית המשפט של ערעור בוחן את הדברים מנקודת מבט מסויימת: האם לאור המצב המשפטי והעובדות שהוצגו בפני בית המשפט היתה החלטת השופט סבירה. לפיכך אם תמצא טעות משפטית של השופט הראשון שלולא קרתה פסק הדין עשוי או צריך היה להיות אחר, היא סיבה טובה לערער. כך גם טעות רפואית מהותית. העובדות שבית משפט לא הסתפק בחוות דעת של פסיכיאטר אלא גם שמע עדויות של מי שהיו כנראה קרובים למנוח בתקופות ארוכות (מנהל מקום המגורים ועובד סוציאלי) מקשות על ערעור.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.