שאלת אפוטרופוס -לדין: - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • סימה דניאלי-שלום

  נשלח ע"יסימה דניאלי-שלום 11:57, 23 במאי 2016

  שלום לעו"ד הנכבד מר גדות. ראשית כול הכבוד לך על ניהול הפורום, שעוזר מאוד לכול הגולשים, ישר כוח ! ברצוני לשאול ,האם קיימת באפשרותי , לבקש מביהמ"ש המחוזי,למנות לי אפוטרופוס -לדין . (מדובר על דיון לערעור במחוזי, שכולל מפגש או שניים בלבד.) וזאת ,מכיוון שאם אדרש להשיב בחקירה, במידה ואתבקש, מאוד קשה לי להתבטא ,וגם יש לי קושי לזכור התרחשויות ותאריכים, וייתכן שיבקשו לחקור אותי, בשל היותי היורשת היחידה של צוואות 2 הוריי,שנפטרו לפני 9 שנים, 2 אחיותיי הגדולות,התנתקו שנים רבות מהמשפחה, גרמו לכעס ההורים ,ונושלו מהצוואות.) כעת שתיהן מנסות להתנגד לקיום הצוואות ,ולהכשיל אותי,אותי בפרטים הקטנים . לכן עלה בדעתי, אולי אפשר לצאת ממצב זה ,ולבקש מביהמ"ש למנות לי אפוטרופוס לדין, שיוכל להשיב בבירור במקומי, במידה שתהיה חקירה, ובכך למנוע ממני להגיע לעובדות שגויות, וזאת בגלל שיש לי קושי לשחזר פרטים ותאריכים מדויקים ,מהעבר הרחוק, שאחיותיי המתנגדות לקיום הצוואות,מודעות לכך,וחותרות נגדי ,במגמה להפיל אותי בפרטי -פרטים. האם קיימת אפשרות שביהמ"ש ממנה אפוטרופוס -לדין ל-דיון אחד בלבד ? אשמח לתגובתך. בתודה , סימה מרמת-גן.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  22:46, 23 במאי 2016

  יש אפשרות לבקש מינוי אפוטרופוס לדין לפי תקנה 32 לתקנות סדר הדין האזרחי. במקרה שלך את מבקש מינוי להליך מסויים ומוגבל. עלייך להגיש בקשה לבית המשפט, לצרף מסמכים רפואיים או חוות דעת של מומחה רפואי. עניינייך הרפואיים ייחשפו בפני כל הצדדים לדיון. תעלה כמובן השאלה האם אינך יכולה להסתפק בייצוג רגיל על ידי עו"ד? שימי לב שיש כאן גם ענין של שכר טרחת אותו אפוטרופוס לדין. וכן - שימי לב - ייתכן שאפוטרופוס לדין יקבל במינויו עצמאות בניהול ההליך. אם הדרך שינקוט לא תמצא חן בעינייך, אך מעת מינויו כבר לא תהיה לך שליטה על ההליך, לא תוכלי להתנגד לתוצאה.
  .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.