• 23 במאי 2016

שאלת אפוטרופוס -לדין:

שלום לעו"ד הנכבד מר גדות.
    ראשית כול הכבוד לך על ניהול הפורום, שעוזר מאוד לכול הגולשים, ישר כוח !
    ברצוני לשאול ,האם קיימת באפשרותי , לבקש מביהמ"ש המחוזי,למנות לי אפוטרופוס -לדין .
    (מדובר על דיון לערעור במחוזי, שכולל מפגש או שניים בלבד.)
    וזאת ,מכיוון שאם אדרש להשיב בחקירה, במידה ואתבקש, מאוד קשה לי להתבטא ,וגם יש לי קושי לזכור התרחשויות ותאריכים,
    וייתכן שיבקשו לחקור אותי, בשל היותי היורשת היחידה של צוואות 2 הוריי,שנפטרו לפני 9 שנים,
    2 אחיותיי הגדולות,התנתקו שנים רבות מהמשפחה, גרמו לכעס ההורים ,ונושלו מהצוואות.)
    כעת שתיהן מנסות להתנגד לקיום הצוואות ,ולהכשיל אותי,אותי בפרטים הקטנים .
    לכן עלה בדעתי, אולי אפשר לצאת ממצב זה ,ולבקש מביהמ"ש למנות לי אפוטרופוס לדין, שיוכל להשיב בבירור במקומי, במידה שתהיה חקירה, ובכך למנוע ממני להגיע לעובדות שגויות, וזאת בגלל שיש לי קושי לשחזר פרטים ותאריכים מדויקים ,מהעבר הרחוק,
    שאחיותיי המתנגדות לקיום הצוואות,מודעות לכך,וחותרות נגדי ,במגמה להפיל אותי בפרטי -פרטים.
    האם קיימת אפשרות שביהמ"ש ממנה אפוטרופוס -לדין ל-דיון אחד בלבד ?
    אשמח לתגובתך. בתודה , סימה מרמת-גן.

23 במאי 2016
  • מנהל הפורום רונן גדות - עורך דין ונוטריון 23 במאי 2016

מינוי אפוטרופוס -לדין:

יש אפשרות לבקש מינוי אפוטרופוס לדין לפי תקנה 32 לתקנות סדר הדין האזרחי. במקרה שלך את מבקש מינוי להליך מסויים ומוגבל. עלייך להגיש בקשה לבית המשפט, לצרף מסמכים רפואיים או חוות דעת של מומחה רפואי. עניינייך הרפואיים ייחשפו בפני כל הצדדים לדיון. תעלה כמובן השאלה האם אינך יכולה להסתפק בייצוג רגיל על ידי עו"ד? שימי לב שיש כאן גם ענין של שכר טרחת אותו אפוטרופוס לדין. וכן - שימי לב - ייתכן שאפוטרופוס לדין יקבל במינויו עצמאות בניהול ההליך. אם הדרך שינקוט לא תמצא חן בעינייך, אך מעת מינויו כבר לא תהיה לך שליטה על ההליך, לא תוכלי להתנגד לתוצאה.
    .

23 במאי 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?