שאלה על מתן ייפוי כוח לעו"ד ,כדי שיחתום על שכ"ט עבור הלקוח . - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ר. שלומון

  נשלח ע"יר. שלומון 10:09, 27 במאי 2016

  כרגע מדובר בעו"ד מקצועי אשר ממטפל כבר כמה חודדשים ,בתביעה לירושה עבור הלקוח שלו. הבעייה היא ,כי נודע לאותו הלקוח,,כי בעבר העו"ד הנ"ל הגיש תביעות כספיות נגד הלקוח-מסויים ,שאותו ייצג בביהמ"ש, מכיוון שדרש ממנו דרישה כספית נוספת,לפי פרשנות העו"ד ,שטען שמגיע לו שכ"ט נוסף. השאלה שלי,האם קיימת אפשרות לתת ייפוי כוח ,לך ,עו"ד גדות ,כדי שתחתום במקום הלקוח ,על שכר הטרחה כדי למנוע ממנו להגיע למצב דומה בעתיד? ידוע שיש לעו"ד ביטוח מקצועי,וללקוח אין ביטוח כזה. ברור לי שבעבור ייפוי הכוח שיינתן לעו"ד גדות ,או לכול עו"ד אחר, תשולם תמורה הולמת. הנושא עלה ,מכיוון שבעוד 3 שבועות אמור להתקיים דיון מכריע בביהמ"ש, והעו"ד של הלקוח הנוכחי, שילם לו עד היום כסף מזומן לכו לפעולה שביצע,(עד היום לא נחתם ביניהם שכ"ט, כי הוסכם שיהיה רק תשלומים בבמזומן. כנגד קבלות -כחוק.) כעת בטרם הדיון, העו"ד מבקש לחתום מיידית על שכ"ט, אחרת אמר ,שלא יופיע לדיון,-המכריע , וזאת לאחר ששולמו לו עד היום כול סכומי כספים במזומן, ללא חתימה על שכ"ט. לכן הלקוח רוצה שיהיה עו"ד שיעשה במקומו את הסכם השכ"ט ,מכיוון שהוא לא מבין בקריאת החומר המשפטי. אודה לתשובתך באם הדבר אפשרי ?.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:29, 27 במאי 2016

  לדעתי - לפי כללי האתיקה ופסיקת בתי משפט מחובתו של עו"ד לערוך הסכם שכר טרחה עם לקוח. עו"ד שלא עשה הסכם שכר טרחה לוקח סיכונים: שבבוא היום לתבוע את שכרו, (א) בית משפט ידחה את תביעתו (ב) בית המשפט יקבל את תביעתו אך יפסוק לו שכר טרחה נמוך בהרבה ממה שדרש. עו"ד המייצג צד בבית משפט אינו ראשי שלא להופיע על דעת עצמו לדיון. עליו לבקש רשות מבית-משפט, להעדר מהדיון ולציין את הסיבה. סביר שאם בית המשפט יתיר לו ללא להופיע, יידחה הדיון כדי שהלקוח יוכל למצוא לעצמו עו"ד אחר.
  שים לב, שפורום זה נועד לטיפול בשאלות של ירושה ולא באתיקה של עורכי דין. כמו כן - לקוח המעונין בשרות משפטי ממני מתבקש לפנות ישירות ולא באמצעות הפורום.
  שבת שלום.

  תגובה
 • 20:40, 27 במאי 2016

  סליחה אם לא הבהרתי עצמי ברור,
  המדובר הוא על עו"ד בשם ג. אשר כן מעוניין לעשות הסכם שכ"ט ,
  אבל ,מכיוון שהלקוח לא מבין את כול הניסוחים המשפטיים של ההסכם, הוא מודאג ופוחד לחתום, לעו"ד ג.
  כדי שלא ליפול בזה.
  לכן ,הלקוח שואל :האם ישנה דרך ,בכדי לשתמנע טעויות בעת חתימת ההסכם לשכ"ט,
  כמו למשל, באמצעות התקשרות לעו"ד נוסף ,שיישמש כמיופה -הכוח של הלקוח,
  וכמיופה כוח ,יקרא העו"ד הנוסף,את הניסוח של השכ"ט, וגם יחתום עליו אצל עו"ד ג.
  האם זה אפשרי ?

  אשמח לתגובתך.

  בהזדמנות זו ,ברצוני לציין את הערכתי הרבה ,לכול הסבלנות ועל הרצון הטוב, לעזור בפורום זה,
  כן ירבו אנשים טובים כמוך, כול הכבוד לך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.