ירושת קטינים ללא צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מירי וולוך

  נשלח ע"ימירי וולוך 07:49, 28 במאי 2016

  אבי התאלמן ונשאר עם 4 ילדות קטינות, כעבור שנה התחתן והביא ילדה. במשך השנים קיבל מספר ירושות מהצד של אימי שנפטרה. אך לא נתן לנו חלל מהן. רציתי לשאול האם עכשיו כשאנחנו בוגרות יש לנו זכות לקבל את חלקינו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:07, 29 במאי 2016

  אין זה ברור מה פרוש "ירושות מהצד של אמי שנפטרה". יש משמעות גדולה לתאריכים של הפטירות ולאופן ההורשה. אם קבל אביכן רכוש בירושה לפי צוואה שמורישה לו במיוחד, הרי זה שלו בלבד. אם קבל בירושה מכח החוק -יש משמעות גדולה תאריכי הירושה.

  כמו כן יש לבדוק האם אמכן הותירה אחריה צוואה או לא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.