נושאים הדורשים טיפול לפני פתיחת צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביתר

  נשלח ע"יאביתר 23:03, 4 ביוני 2016

  אני רוצה להכניס בצוואה סעיף של טיפול בחתולה שלי - כלומר לדאוג שתימסר לטיפולו של קרוב משפחה שהסכים לכך, ואם לא יוכל אז שיימצא ע"י מנהל העיזבון הסדר אחר. מכיוון שהחתולה תזדקק לטיפול הרבה לפני שמיהב"ש ממלא מנהל עיזבון, זה מעורר שתי בעיות: 1. קראתי שמנהל עיזבון לא מקבל תשלום על פעולות שביצע לפני שביהמ"ש ממנה אותו. איך ניתן לדאוג שהנושא יטופל? (לדוגמה, האם ניתן להוריש לו בצוואה סכום כלשהו עבור הטיפול הראשוני)? 2. ובכלל, מה ניתן לעשות כדי שיתחיל טיפול הרבה לפני פתיחת הצוואה? איך ניתן לדאוג שיודיעו לאדם מסוים מיידית במקרה וחלילה אמות, ובנוסף יאפשרו לו להיכנס לבית שלי ולטפל בחתולה?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  19:28, 5 ביוני 2016

  המצרים הקדמונים פתרו את הבעייה בחניטת חתוליהם היקרים להם. אם אינך רוצה לנקוט שיטה זאת נראה לי שעליך להשתמש במנגנון של נאמנות: בחייך אתה יכול למצוא אדם שנאמן עליך ולסכם אתו את תנאי הטיפול בחתול ולעשות אתו הסכם שגם יקנה לו סמכויות טיפול. אפשר גם להעניק לו יפוי כח נוטריוני מיוחד לנושא המבוקש. . לאחר מכן בצוואה מתאימה להכניס הוראות לגבי הנאמנות והקצבת כספים למימונה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.