סילוק חובות של המוריש על ידי היורש - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • בוריס

  נשלח ע"יבוריס 10:52, 6 ביוני 2016

  אבי נפטר ב 2009 והותיר אחריו צוואה. אני ואחי הוצאנו צו קיום צוואה דרך בית דין הרבני- אחי קיבל את הדירה ואת הכסף בחשבון הבנק חילקנו בינינו . אחי נפטר ב 2012 ולא הותיר אחריו צוואה. הוצאתי צו ירושה דרך בית דין הרבני וירשתי את הדירה וכסף. השבוע קבלתי מכתב ממשרד עורכי דין עם דרישה לפרוע חוב של אבי משנת 2009 לחברת "פלאפון" .(המכתב מופנה על אבי). שאלה : האם אני חייב לשלם את החוב (הרי הנושים לא הגישו התנגדות לצו קיום צוואה בעט הפרסום בעיתון יומי וברשומות) ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:38, 6 ביוני 2016

  נושה אינו צריך להגיש התנגדות כשיש חוב. אחיך ואתה ירשתם את הזכויות אך גם ירשתם את החובות של אביכם. עומדות לך החובות של אביך אך גם גם כל הטענות שאביך יכול היה לטעון כלפי חברת פלאפון, לו היה בחיים. אם החוב משנת 2009 וחלפו כבר למעלה מ-7 שנים מיום שנוצר החוב, אפשר שאתה יכול לטעון להתיישנות החוב.

  תגובה
 • 16:25, 6 ביוני 2016

  תודה רבה!

  תגובה
 • 15:10, 7 ביוני 2016

  עדיין לא חלפו 7 שנים מיום שנוצר החוב (החוב הוא מ 07.2009),אבל לא ננקטו שום הליכים ע"י הנושה מאז .
  האם ניתן לבקש הפחתת הפרשי הצמדה וריבית בטענה שהנושה נמנע מביצוע פעולה כלשהי בתיק במשך זמן רב?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:50, 8 ביוני 2016

  אם תוגש תביעה לבית המשפט, יש לבית משפט סמכות ויכול בית משפט להפעיל שיקול דעת בקשר לפסיקת הצמדה וריבית. אם תיק הגביה מתנהל בהוצאה לפועל - מומלץ שתבדוק בפורום של הוצאה לפועל.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.