הוצאת כספי חשבון בנק משותף לאב ובן לאחר פטירת האב - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אשר

  נשלח ע"יאשר 21:37, 6 ביוני 2016

  שלום, החשבון כולל סעיף אריכות ימים. פטירת אבי היתה ב- 2004. כעת אני רוצה להוציא את הכסף אולם הבנק דורש צו קיום צוואה. למיטב בדיקותי הבנתי שבמצב כנ"ל אני דווקא זכאי למשוך את כל הכסף ללא צו קיום צוואה. 1. מי צודק? 2. אם אהיה חייב בצו קיום צוואה האם אוכל להוציאו בכל עיר - אני גר בתל אביב, חשבון הבנק בחדרה ? רוב תודות!

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:43, 7 ביוני 2016

  אני מניח שהבנק הבין כי כוונתך לרוקן לחלוטין את החשבון ולסגרו. סעיף אריכות ימים מיועד לאפשר ניהול שוטף של חשבון למשך זמן מה על מנת שהחשבון לא יוקפא עד אשר יוסדרו ענייני הירושה. סעיף זה אינו מיועד לשמש תחליף לקיום צוואה או לצו ירושה. את הבקשה לצו קיום צריך להגיש בלשכת הרשם לענייני ירושה שבתחום הסמכות שלה התגורר המנוח ערב פטירתו.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.