צוואה וחלוקתה לקבוצת יורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורין

  נשלח ע"ידורין 16:29, 8 ביוני 2016

  1. צואה נרשמה עבור 10 יורשים האם כל יורש יכול לגשת לבנק לקבל חלקו 2. 3 מהיורשים חיים בקנדה האם יהיו חייבים להגיע לארץ לממש חלקם 3. אם ימונה מנהל עזבון הכספים והרכוש יועברו לחשבון על שמו תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:32, 8 ביוני 2016

  הבעיה היא שבנקים בישראל מקפידים מאוד בנושא זה של חלוקת העזבון. החוק אומר /עבון יחולק לפי הסכמה בין יורשים והבנקים מנסים לכפות על היורשים לשתף פעולה וגשת יחד לבנק לשם פדיון הכסף. . אפשר להתגבר על כך באמצעות מינוי מיופה כח של כל היורשים שיאסוף הכסף מהבנק ויחלק אותו בין היורשים כחלקיהם. אחד מתפקידיו של מנהל עזבון הוא לכנס את רכוש המנוח ואחר כך לחלק אותו בין היורשים. מנהל עזבון זהיר יקפיד לפתוח חשבון בנק נפרד לשם ריכוז נכסי המנוח

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.