מכירת זכויות בחנות בדמי מפתח - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דורין

  נשלח ע"ידורין 08:29, 9 ביוני 2016

  ברשותי חנות בדמי מפתח שנרכשה לפני כ30 שנה .אני במשא ומתן למכור הזכויות לבעל הנכס. 1. האם חל מס שבח על המכירה 2.במחירי הקניה היו 100000 לירות והמכירה היום כ700000 שקל חדש . איך מתשבים בהשוואה. לפי חוק מס שבח על דירות יש פטור עד 31.12.2013 האם גם על חנות והמס הוא על תקופה 1.1.2014- עד היום ואיך מחושב 25%

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  10:52, 9 ביוני 2016

  שלום רב. אם תשימי לב, נושאו של פורום זה הוא "צוואות וירושות". השאלה שלך נוגעת בדיני מסים בלבד. בעקרון מס שבח מקרקעין חל רק על מכירת זכויות במקרקעין. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.