חלוקת עזבון לזוכים לאחר קבלת צו קיום צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אוליאל אבי

  נשלח ע"יאוליאל אבי 13:59, 22 ביוני 2016

  שלום רב, נתקבל צו מהרשם שמציין שהצוואה תקפה ולא מונה מנהל עזבון תוכן הצוואה: העזבון מחולק שווה בשווה בן שישה זוכים בין ששת הזוכים יש "נעדר" אשר חלקו יופקד. באים לא ידרש עד 5 שנים יחולק בן הנותרים לא קיימת כל מחלוקת בין הזוכים העזבון: חשבון בנק יתרה 1M ש"ח, ודירת מגורים כיצד יש לפעול לחלוקת העזבון תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  19:59, 26 ביוני 2016

  יש להגיש את צו הירושה ללשכת רישום המקרקעין. יש לפנות לבנק עם צו הירושה ולבצע חלוקת הכספים לפי הצו. אם יהיה שיתוף פעולה בין היורשים - לא תהיה בעיה. אם לא יהיה שיתוף פעולה, ייתכן יהיה צורך במינוי מנהל עזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.