הודעה ליורשים- צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 21:02, 30 ביוני 2016

  שלום, יש לי דירה בבעלותי ללא משכנתא, ועוד כ 600 אלף שקלים בבנק(הרוב מיורשת עבר שקיבלתי מסבתא שלי). אני אומנם בת 36, לא נשואה, אבל בשל המצב הבריאותי המורכב שלי ובשל ניתוח שאני אמורה לעבור, החלטתי לעשות צוואה. המטרה היא בעשיית הצוואה היא שאחי ואמא שלי לא יקבלו שום דבר, גם כי אינם זקוקים לכך, וגם כי הקשר בנינו בעייתי. אני מעונינת לחלק את הרכוש בין מספר חברות שבאמת יהיו זקוקות לכסף. העניין הוא שלא הייתי רוצה לספר לחברות כל עוד אני בחיים שאני עושה צוואה ושאני מורישה להם ככה וככה.. האם ניתן לעשות את זה בבטחה מבלי שהן יראו את כל הצוואה ורק אקח מהם מספר תעודת זהות? והאם במידה ואני אמות, יהיה מישהו שאמור להיות אחראי ליידע אותן שיש צוואה ושיש להן חלק ברכוש? או שרק אם הן יפנו לרשם הירושות הן יכולו לדעת ויש סיכוי שזה יהיה מסוכן ככה ובעייתי אם לא ידעו מראש? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:23, 3 ביולי 2016

  אין בישראל מרשם מרכזי של צוואות. יש רק מרשם של צוואות לגביהן התקימו הליכי קיום והתנגדות. היורשות שלך אינן צריכות לדעת לא על הצוואה ואף לא על תוכנה. אכן יש בעיה במה שתארת. ייתכן שאת צריכה למנות נאמן לנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.