הדין החל על צוואות שנערכו ונחתמו בחו"ל והמצווים תושבי חוץ - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דניאל

  נשלח ע"ידניאל 19:26, 6 ביולי 2016

  יש נדל"ן בארץ השייכים לתושב חוץ שנפטר (מזמן). אשתו, הנהנית עפ"י צוואתו נפטרה אחריו. איזה דין חל כשבאים לקבוע אם הולכים לפי צוואת הבעל או שמא צוואת אשתו (לצורך קביעת היורשים / נהנים של הנכסים)? יש ילד מנישואין קודמים שנמנה עם הנהנים בצוואת האשה אך לא הבעל, ולא ברור אם אותו ילד זכאי לחלק מהעזבון...

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:34, 8 ביולי 2016

  לפי הדין בישראל, אם אשת המנוח היא יורשת יחידה, ואם אין בצוואה הוראת יורש אחר יורש, ואם אין הוראת חוק סותרת בדין מקום מושבו של המנוח בעת פטירתו, הרי שהנכס הפך להיות של האלמנה ומכאן ואילך תעבורנה הזכויות לפי צוואתה. אבל יש לקיים את צוואת המנוח כאן בישראל ולאחר מכן את צוואת המנוחה כדי שניתן יהיה להעביר כאן זכויות מכח הורשה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.