הורשה לאחר ירושה - ילדים יורשים עם צוואה להעביר תמורה לנכדים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דוד

  נשלח ע"ידוד 12:03, 7 ביולי 2016

  צהרים טובים. לשון הצוואה: "את הדירה ... ברח' ....הרשומה כחלקה ... אני מצווה לבני ולבנותיי בחלקים שווים ביניהם.... אני מצווה כי לאחר שהדירה האמורה בסעיף זה תימכר, בני ובנותיי הנ"ל יחלקו את כל הכסף שיקבלו בתמורה למכירת חלקם בדירה, לבניהם ולבנותיהם, בחלקים שווים ביניהם". למעשה יש כאן ציווי של המוריש שלאחר שהילדים ירשו ממנו את הדירה, אם הדירה תימכר, הוא מצווה שתמורת הדירה תחולק לנכדים. האם יש בכוח המוריש לצוות דבר כזה ? לכמה שנים ? גם עוד 50 שנה ?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:38, 8 ביולי 2016

  יכול מוריש להורות בצוואתו כרצונו. יכול מוריש לצוות נכס בתנאים, כך שאם לא יקימו היורשים את התנאים, לא יוכלו לרשת. יכול מוריש לצוות נכס ולצרף חיוב. חיוב פרושו הוראה ליורשים לבצע דבר מה או להמנע מלעשות דבר-מה. אם יורש איננו מבצע חיוב, יכול מי שהחיוב לטובתו לתבוע את היורש בבית משפט. בעקרון - אין בחוק הירושה הגבלת מועדים על תקפו של תנאי או של חיוב שכזה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.