האם אדם שנפטר יכול לרשת - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גל

  נשלח ע"יגל 21:28, 9 ביולי 2016

  אבי נפטר לפני מספר שנים. ברשותו היה ביטוח מנהלים, בו אביו (סבא שלי, אשר נפטר) היה המוטב. חברת הביטוח מבקשת צו ירושה של סבא שלי, האם נדרש גם צו ירושה של סבתא שלי אשר נפטרה גם היא. כלומר האם סבתא שלי שנפטרה לאחר סבא שלי, נחשבת ליורשת של סבא שלי.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  14:09, 10 ביולי 2016

  כספים המגיעים במסגרת ביטוח חיים/מנהלים הם כספים המגיעים לפי חוזה. החוזה בין חברת הביטוח לבין המבוטח (אביך) קובע את המוטבים (מקבלי הכסף) ואת נוהל העברת הכספים במקרה שגם המוטבים מתו. לכן יש לפעול לפי הוראות אותו חוזה. אם חוזה הביטוח מפנה להוראות חוק הירושה, יש לפעול לפי הוראות חוק הירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.