מינוי מנהל עזבון לצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לינדה

  נשלח ע"ילינדה 19:23, 12 ביולי 2016

  האם אדם שאינו עורך דין יכול להתמנות למנהל עזבון ולחלוקת הרכוש עפ"י צואה לאחר קבלת צו ירושה. ואם כן האם צריך לפנות לבית משפט שלום/ לקבלת המינוי האם הדיון כרוך בתשלום אגרות ומה דינם של יורשים שחיים בחול האם ניתן להעביר להם חלקם ללא בעיות עם החוק בארץ או שם

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:55, 14 ביולי 2016

  בעקרון כל אדם שכשיר לבצע פעולות משפטיות, כשיר להתמנות כמנהל עזבון. אם כל היורשים מסכימים למינוי אדם מסויים, יכול רשם לענייני ירושה למנות אותו אדם. אם אין הסכמת כל היורשים לכך, הסמכות למנות היא של בית המשפט לענייני משפחה. כל הליך בבית המשפט למשפחה וכל בקשה לרשם לענייני ירושה כרוך בתשלום אגרה לבית המשפט. מנהל עזבון יכול להעביר ליורשים שבחו"ל את המגיע להם לפי צו ירושה או צו קיום. אם יש לו ספקות, יכול מנהל עזבון לפנות לבית המשפט למשפחה בבקשה לקבל הוראות. לגבי הקורה בחו"ל - אין לי מושג: כל מדינה ודיניה שלה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.