חלוקת חובות לאחר מתן צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אייל בן שבת

  נשלח ע"יאייל בן שבת 15:24, 13 ביולי 2016

  אימי נפטרה ונותר חוב למטפל שטיפל בה בסך של 35,000 ש"ח, פעלנו להוצאת צו ירושה, מסגרתו נקבע חלוקה ביני לבין 2 אחיי באופן שווה. ברצוני לסלק את החוב שנותר בטרם יחלוקו יתרת הכספים בחשבון של אימי (כ-100,000), אולם הבנק מסר לי כי מעת הצגת צו הירושה הוא מעביר את הכספים בהתאם לאמור, ועניין החובות אינו מעניינו. מה יש בידי לעשות, בכדי למנוע חלוקה של כספים בטרם סילוק החוב. אדגיש כי ככל שיועברו הכספים אחיי לא יסכימו להתחלק בסכום החוב שהותירה אימי. הוצע לי להוציא צו מבית המשפט, אבל מדובר בהליך ארוך יחסית. מה אוכל לעשות בכדי לפתור את הבעיה במהירות. תודה על תשובתך.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:57, 14 ביולי 2016

  אתה יכול לשלם מכיסך ולתבוע את שאר היורשים. אתה יכול להגיש תביעה לבית המשפט שייתן הוראות לגבי שימוש בכספי העזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.