הוצאת צו ירושה ללא חלק מן היורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יעל

  נשלח ע"ייעל 00:41, 15 ביולי 2016

  שלום נפטר אדם שהותיר אחריו מספר ילדים שחלקם (מהנישואין הראשונים) התנכרו לו ולא היו עמו בקשר זה כמה עשורים. כיום הם אינם בארץ ומחפשים אותם לצורך הוצאת צו ירושה הרכוש שנשאר על שמו הוא רכוש משותף לו ולאשתו הנוכחית, כאשר רוב הכסף בחשבון המשותף הוא של האשה. כמה זמן נדרש לחכות כדי לשחרר את הרכוש לשימושם הבלעדי של האשה והילדים שנשארו? האם חלק מן הכסף יילקח ויישמר לילדים המתנכרים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:22, 19 ביולי 2016

  אפשר לבקש במסגרת בקשת צו ירושה לבקש מבית משפט למשפחה מינוי של מנהל עזבון זמני, או אפוטרופוס לדין שייצג את עניינם של היורשים הנעדרים וייגבה עבורם את הכסף. ייתכן שבית משפט יקבל פתרון זה וכך תתאפשר חלוקת הכספים.
  אם האלמנה טוענת כי רוב הכסף בחשבון הבנק הוא שלה ולא של המנוח, עליה להגיש תביעה נגד עזבון המנוח כדי שייקבע מה חלקה בכסף.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.