תהליך "נכון" של חלוקת ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 08:53, 19 ביולי 2016

  כדי להמנע מתשלום מיסים ללא צורך עבור חלוקת ירושת דירה, מה התהליך הנכון אם אח אחד "מוכר" את השליש שלו לשני אחיו? הדירה עומדת בתנאי דירה "מזכה". האם נכון ראשית ששלושת האחים ירשמו את הדירה על שמם בטאבו או... חלוקה ישירה של כל הירושה כך שהדירה תירשם על שם שני אחים בלבד וכסף יעבור על חשבון זה לאח השלישי? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:16, 19 ביולי 2016

  חוק מיסוי מקרקעין מכיר במצב של חלוקת עזבון בין יורשים שלא לפי צו הירושה או צו הקיום. חלוקה שונה כזאת אינה נחשבת לעסקה במקרקעין החייבת מס. תנאי - שעסקה כזאת בין יורשים לא תכלול כסף שהגיע מחוץ לעזבון.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.