איך יודעים האם יש צוואה? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 20:26, 20 ביולי 2016

  שלום אני אלמנה מספר שנים ויש לי ילדה .האמא של בעלי המנוח נפטרה ויש לה עוד ילד עם 2 נכדים ברצוני לשאול איך אני יודעת האם היא השאירה צוואה?מי אמור ליידע אותי?או אמורים ליידע את הילדה? ואם אין צוואה האם היא זכאית לירושה? מה עושים?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות, עו"ד,מנהל הפורום

  18:02, 21 ביולי 2016

  איתור צוואה היא בעיה קשה. אפשר לבדוק אצל הרשם לענייני ירושה אם הופקדה אצלם צוואה. אם לא - צריך לנסות לברר אם מוכר עו"ד כלשהו שנתן שרותים משפטיים לאם.

  אם בעלך נפטר לפני אמו, הבת שלו יורשת את הסבה המנוחה במקום אביה. אם בעלך נפטר אחרי אמו, יש להוציא צו ירושה לבעלך (או לקיים צוואתו - אם השאיר] ואז היורשים של בעלך יכולים לבקש צו ירושה לאותה סבתא. במסגרת בקשה לצו ירושה לסבתא, כל מי שמחזיק בצוואה שלה (אם בכלל יש כזאת) יצטרך לקום ולהודיע זאת לכל המעורבים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.