תשלום עבור הוצאות לעורך דין - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ויקי

  נשלח ע"יויקי 11:35, 30 ביולי 2016

  שלום! האם הצד המפסיד את הדין משלם עבור הוצאות על עורך דין גם על של עצמו וגם על הצד המנצח? כלומר האם המפסיד משלם את כל ההוצאות של שני הצדדים? אם כן באיזה אופן? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:06, 31 ביולי 2016

  לפי סדר הדין האזרחי החל גם על הדיונים בבית המשפט למשפחה זכאי מי שניצח בהליך משפטי לקבל ממי שהפסיד בהליך המשפטי החזר של הוצאות משפט (אגרות, שכר מומחים, שכר עדים ועוד) וגם לקבל תשלום לכיסוי שכר טרחת עו"ד (ששילם המנצח). כלומר - אכן המפסיד בהליך משפטי עלול להתחייב לשלם גם לעורך הדין שלו וגם לעורך הדין של הצד שכנגד.

  עצם החיוב בתשלום וגם גובה הסכומים נתונים לשיקול דעת של השופט הדן באותה תביעה.

  השופט קובע סכום וקובע מועד לתשלום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.