שינוי צו ירושה שניתן לפני שנים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • זאב

  נשלח ע"יזאב 10:33, 31 ביולי 2016

  לפני 17 שנים קיבלנו צו ירושה שמחלק את הירושה בין שלושה אחים.אחי מיד לאחר קבלת הצו ביקש לוותר על חלקו בדירה תמורת קבלת תשלום של שליש הדירה.כתב הוויתור נערך בבית משפט השלום.עכשיו אחי מודיע שהוא מתחרט למרות המסמכים המעידים על הויתור שנעשה בזמנו.האם הוא יכול.מה יכוליםלהיות הטיעונים שלו? האם בית המשפט יכול לכפות עליו את הוויתור? תודה זאב

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:04, 1 באוגוסט 2016

  לא ברור לי - "כתב ויתור נערך בבית משפט השלום". האם היה הליך משפטי בין היורשים? ואולי כוונתך למשהו אחר?

  יורש יכול להסתלק מחלקו בירושה. אם הסתלק הסתלקות נכונה, רואים אותו כאילו לא ירש בכלל ואיננו מופיע בצו הירושה כיורש ואין לו זכויות בכלל. לפי המתואר אצלך אחיך למעשה עשה עסקה במקרקעין עם שני האחים האחרים. אם נעשתה עסקה, היתה צריכה להיות מדווחת למיסוי מקרקעין. אם לכאורה נעשתה עסקה במקרקעין וכל התחיבויות הצדדים קוימו, למעט הרישום בלשכת רישום המקרקעין, הרי שלטענתך אחיך מבקש לבטל עסקה. זה ענין שאיננו של ירושה, אלא סכסוך עסקי.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.