מעמד ילד לא קטין בדירת נפטרת לפני מתן צו ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 16:46, 1 באוגוסט 2016

  שלום רב אמי נפטרה לפני כחודש ואני התגוררתי איתה בשנים האחרונות. שאלתי היא ממתי רשאים אחייי לדרוש שכירות על חלקם בדירה? האם מיום הפטירה או החל מצו ירושה? מה מעמדי החוקי עד קבלת הצו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:10, 1 באוגוסט 2016

  חוק הירושה מתייחס למצב זה. אם אתה יורש של אמך וככזה יש לך זכויות בדירה, אתה פטור מדמי שכירות עד 6 חודשים מיום הפטירה. החל מהיום הראשון לחודש השביעי שלאחר הפטירה זכאים היורשים האחרים לדרוש ממך דמי שכירות. הם גם זכאים לסרב להשכיר לך את הדירה ולדרוש את פינויך ממנה. צו הירושה איננו מעניק לך זכויות והעדרו איננו מקנה לך זכויות שאינן קבועות בחוק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.