צו ירושה - התנגדות לצו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 13:14, 9 באוגוסט 2016

  יש למשפחה דירת ירושה מהאמא, שנפטרה לפני כ-20 שנה. אין צוואה ולא הוצא צו ירושה עד כה. בדירה מתגורר בהסכמה שבשתיקה במשך מספר שנים בן אחד כיום זקן, ערירי וחולני - שכוונת המשפחה לאפשר לגור לו עד 120. עכשיו מתכון אחד היורשים לעשות סדר, להוציא צו ירושה- בחלוקה שווה לכל היורשים. ולרשום הנכס בחלוקה שווה בטאבו.(מבלי כוונה להוציא הבן מהדירה). האם קיים מצב שאותו בן יכול להתנגד לצו הירושה ולדרוש את כל הדירה? ומה ניתן לעשות? או שלאחר הרישום בטאבו, ניתן לעשות חוזה שמאפשר לו לגור לכל החיים בדירה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:41, 11 באוגוסט 2016

  התנגדות לירושה או לקיום צוואה היא "זכות יסוד" של כל יורש או בעל ענין אחר. אי אפשר לשול אותה או למנוע את מימושה. אתם יכולים כבר כעת לעשות הסכם עם אותו מתגורר או לחכות לאחר צו הירושה ואז לעשות הסכם.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.