דירה עם משכנתא בצוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 14:38, 11 באוגוסט 2016

  ב1993 רכשתי דירה ביחד עם סבתא. באותה תקופה הייתי חד הורית ולקחנו 2 משכנתאות. סבתי השאירה לי צוואה ואחרי 3 שנים נפטרה. עד היום אני משלמת משכנתא שלה ושלי. ב1997 התחתנתי.. היום מתגוררת בדירה של בעלי שהוא קיבל בירושה מההורים שלו. ודירה שלי משכירה וממשיכה לשלם משכנתאות. שאלות 1.האם אני יכולה בזמן שמשלמת משכנתא לערוך צוואה לבת יחידה שלי? 2. האם אני יכולה בצוואה לרשום גם קופת גמל, קרן השתלמות חסכונות?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:59, 11 באוגוסט 2016

  מצבם המשפטי או הכלכלי של הנכסים אינו מונע עשיית צוואה. להפך - צוואה יכול אדם לעשות בכל עת ומומלץ לעשות צוואה מייד כשהענין עולה. קופות גמל וקרנות השתלמות נמצאות לפי סעיף 147 לחוק הירושה מחוץ לתום החוק. לכן מומלץ לרשום אצל החברות, שמנהלות את הקופות הללו, מי הוא המוטב שרוצים שייטול הכסף - זאת הדרך הפשוטה והמומלצת. אפשר גם לרשום הוראות מתאימות בצוואה ולשלוח העתק הצוואה אל החברה המנהלת את הקרנות, אך יש לוודא שקבלה את העתק הצוואה. כמו כן יש להקפיד ולזכור ולעדכן את החברות הללו בכל מקרה של שינוי בצוואה. לפיכך האפשרות הראשונה (עדכון רשימת מוטבים) מומלצת יותר בעיני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.