האם חובה לידע גם את מי שרשום ביורש במקום יורש - למרות שאין מימוש לסעיף זה בפועל בעת מתן צו קיום הצואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יגאל

  נשלח ע"ייגאל 18:44, 12 באוגוסט 2016

  בצוואה של אמא שלי שנפטרה יש סעיף שהיא מצווה את חצי מהרכושה שלה לי לבן שלה ואת החצי השני לאבא שלי. רשום בצוואה סעיף של יורש במקום יורש כי במידה ואבא שלי ימות לפניה היא מורישה את מחצית מרכושו לשני ילידיו שאינם ילדיה ואת החצי הנותר לי. לאבא שלי יש 4 ילדים שאינם של אמא שלי והם מאישה אחרת ורק במידה והוא מת לפניה נקבע שהם יירשו חצי מהרכוש.אימי נפטרה ואבא שלי זכאי לרשת חצי מהרכוש היות והוא נותר עוד בחיים. האם חובה לעדכן את הילדים הללו בפרטי הירושה?? האם חובה ליידע גם את ילדיו בפרטי הירושה של אמא שלי למרות שהם אינם הילדים של אמא שלי אך הם מופיעים בצוואה בסעיף של יורש במקום יורש??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:53, 14 באוגוסט 2016

  אם תבקשו קיום הצוואה בבית דין דתי, חייב בית הדין לברר מראש ולקבל מראש את הסכמתם של כל היורשים הנזכרים בצוואה לסמכותו להוציא צו קיום. כלומר תהיה חובה לזמן את הבנים החורגים של אמך.


  אם תפנה לרשם לענייני ירושה, תדרש להוכיח ששלחת הודעה בדואר רשום אל כל האנשים הנזכרים בצוואה בדבר כוונתך לבקש צו קיום. .

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.