שאלה כללית לגבי רכוש בחו"ל או בישראל של מיש נפטר בישראל ומקום מושבו היה בישראל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • יצחק

  נשלח ע"ייצחק 18:51, 12 באוגוסט 2016

  כאשר יש רכוש בישראל ורכוש בחו"ל האם כדאי לעשות צוואה אחת מאוחדת על כלל הרכוש: הן הרכוש בחו"ל והן הרכוש בישראל באותה צוואה. או מומלץ לעשות שתי צוואה אחת שהחולתה שלה בישראל ונוגעת רק לישראל והשניה שתחולתה על חו"ל ונוגעת רק על חו"ל?? האם ניתן את שתי הצוואות לעשות בארץ או של חו"ל ושל ישראל. או לגבי הרכוש בחו"ל מוטב לנסוע לאותה מדינה?? האם בגלל שמדובר בתושב ישראל. הרשם של המדינה בחו"ל ייבקש כי קודם נאשר את הצוואה שעשינו בחו"ל אצל רשם ישראלי ואחר כך נבוא אליו. ברור לי שצריך להתייעץ עם מומחה לדין הזר אך אני שואל שאלה באופן כללי ומעונין לקבל תשובה כללית עקרונית ולא פרטני לגבי מדינה מסויימת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  11:55, 14 באוגוסט 2016

  תשובה כללית עקרונית - רצוי לעשות צוואה שמתאימה לדין של אותה מדינה בה נמצא הרכוש.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.