שיריון לרכוש לילדים ולבעל בחו"ל - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 19:04, 12 באוגוסט 2016

  יש לאימי רכוש בחו"ל ושם היא גם עשתה צוואה . אלא שמסתבר שבמדינה ההיא בחו"ל יש שיריון לילדים הנוספים ולבעל. אימי שהיא תושבת ישראל מעוניינת להותיר את רכושה בחו"ל רק לי ובכך להתעלם מהשיריון שיש בחו"ל. האם הרכוש יחולק לפי חוקי מדינת ישראל או לפי חוקי המדינה הזרה בה היא הותירה צוואה למרות שהיא בכלל תושבת ישראל.. במידה ואימי ערכה את הצוואה בחו"ל באת טיול שעשתה לאותה מדינה אך מקום מושבה האחרון הוא ישראל איזה חוק יכול על הצוואה . החוק הישראלי הו היא גרה או החוק של חו"ל בו נערכה הצוואה ונמצא גם הרכוש?? האם ניתן לעקוף שיריון בחו"ל ע"י עריכת צוואה בישראל כשמצווה הינה תושבת ישראל..??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  12:10, 14 באוגוסט 2016

  יש כלל בינלאומי בדיני ירושה והוא: שלגבי רכוש הנמצא במדינה מסויימת יחולו דיני הירושה של אותה מדינה, גם אם בעל הרכוש הוא תושב מדינה אחרת. ייתכנו חריגים לכלל זה - אם חוק הירושה המקומי של אותה מדינה בה נמצא הרכוש קובע הוראה אחרת במקרה בו בעל הרכוש הוא תושב חוץ.

  והמסקנה העולה מכל אלה - שיש חובה להתייעץ עם מומחה מקומי לדיני ירושה של אותה מדינה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.