נושלתי מצוואה האם רשם הירושות יציג לי את הצוואה?? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • גלעד

  נשלח ע"יגלעד 10:38, 13 באוגוסט 2016

  אבי עשה צוואה חדשה הסתיר אותה אתלו ורק סיפר לי שנושלתי ממנה. האם אני שנושלתי מהצוואה של אבא שלי , לאחר 120 של אבי , האם לאחר מותו אקבל הודעה מרשם הירושות כאשר הצוואה תפורסם ואז אוכל גם לראות אותה?? האם הרשם שולח העתק מהצוואה גם למי שאינו חלק מהצוואה??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  12:12, 14 באוגוסט 2016

  בעקרון יש חובה לשלוח הודעה על הכוונה לבקש את קיום הצוואה. את ההודעה יש לשלוח בדואר רשום לכל אדם הנזכר בצוואה. כל אדם כזה וגם כל יורש טבעי של אביך יוכל לפנות לרשם לענייני ירושה ולבקש לקבל העתק מהצוואה. סביר להניח שיורש טבעי יקבל העתק מן הצוואה. אבל - כל זאת רק לאחר פטירת אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.