אי מסירת צו ירושה על ידי עו"ד - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 09:39, 14 באוגוסט 2016

  שלום רב, דודי שהייה איש ערירי נפטר. המשפחה פנתה לעורכת דין להוצאת צו ירושה לאחר שנתיים ניתן הצו. אבי הוא היורש היחידי מקרבה ראשונה השאר אחיינים. עורכת הדין מסרבת לשלוח לו את צו הירושה למרות שקיבלה שכר טרחה. לא ברור מדוע היא מתחמקת ולא מוכנה להיעתר לבקשתו. מה ניתן לעשות בענין? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  12:14, 14 באוגוסט 2016

  ראשית - לפנות לרשם לעניי ירושה ולבקש העתק מצו הירושה. צו ירושה הוא מסמך ציבורי וכל אדם יכול לבקש ולקבל העתק ממנו תמורת אגרה סמלית למדי. שנית - אם התנהגותה של אותה עורכת דין נראית לכם שגויה, נא פנו בתלונה לועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין על התנהגותה של אותה עורכת דין.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.