אני מעוניין להוריש את רכושי לעמותה שעדיין לא קמה. - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביתר

  נשלח ע"יאביתר 16:39, 14 באוגוסט 2016

  אני מעוניין להוריש את רכושי לעמותה שעדיין לא קמה. העמותה תנוהל על ידי שלושת חברי הטובים. האם אני יכול לרשום בצוואה שאני מוריש את רכושי לעמותה שתפעל למען מטרה כלשהי ואשר יהיו חברים בה שלושה אנשים ולציין את שמותיהם ואת הסכמתם ? האם זה אפשרי למרות שביום מותי העמותה לא תהייה קיימת ותוקם רק לאחר מותי בהתאם לצוואתי ?ועוד שאלה: האם אני כול למנות את שלושת חברי יחד למנהלי העזבון שלי

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:06, 15 באוגוסט 2016

  כן ו- כן. כדאי להתייעץ עם מי שמבין לגבי ניסוח הסעיפים המתאימים בצוואתך. שים לב שבחוק העמותו יש דרישות לגבי מספר מזערי של חברי עמותה. שלושה אינו מספר מספיק.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.