כיצד ניתן למנוע טענה של להחלפת עמוד אחד מצוואה הכוללת 3 עמודים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • לימור

  נשלח ע"ילימור 22:29, 14 באוגוסט 2016

  כיצד ניתן למנוע טענה של להחלפת עמוד אחד מצוואה הכוללת 3 עמודים. 4 שאלות קצרות לגבי הצורה החיצונית של הצוואה: א.צוואה הכוללת 3 עמודים, האם רצוי שגם המצווה וגם שני העדים יחתמו על כל עמוד ועמוד מבין 3 העמודים בצוואה בחתימת ידם על כל עמוד.?? ב.האם רצוי שגם שני העדים יחתמו על כל עמוד בנפרד בחתימת ידם? ג. ואיפה בדף הצוואה אתה ממליץ להם לחתום שהרי יש לעדים בד"כ יש רק מקום אחד מוסדר בסוף הצוואה לחתום.? ד. כיצד ניתן להבטיח שהחתימה שלהם תיראה אמיתית לא תיראה כשסתם קשקוש או מחיקה על הצוואה כיצד ניתן למנוע חשד שהוחלף עמוד אחד מתוך 3 עמודי הצוואה, שהרי במקרה כזה תוכן הצוואה יכול להיות שונה בתכלית השינוי ואנחנו רוצים מראש למנוע טענה כזאת.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  21:08, 15 באוגוסט 2016

  אפשר לעשות את כל שכתבת. כנוטריון - אני ממליץ לעשות צוואה בפני נוטריון מה שיחסוך וימנע את החששות הללו תמורת עלות נמוכה יחסית.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.