עותק מקורי אחד של צוואה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ניר

  נשלח ע"יניר 13:36, 19 באוגוסט 2016

  יש לי רק עותק אחד מקורי מצוואה שאבא שלי נתן לי אבל הצוואה מתייחסת גם לישראל וגם לחו"ל כאשר יגיע הרגע לאחר 120 של אבי ללכת לבית משפט ישראלי ואצטרך לתת את המקור איך אוכל להבטיח שיהיה לי עותק נוסף לשלוח גם לבית משפט ישראלי וגם לבית משפט בחו"ל שגם הוא יצטרך לקבל החלטה לגבי אותה הצוואה שכן בצוואה רשומים נכסים בישראל ובחו"ל . איך אצליח להפוך עותק אחד שיש לי מקורי לשני עותקים כדי להשתמש בצוואה בבית משפט בארץ וגם כדי לשלוח את הצוואה גם לחו"ל?? האם יחזירו לי את הצוואה המקורית אחרי שיסתיים הדיון בישראל. והאם במקרה שהדיון אצל הרשם יסתיים האם יחזירו לי את העותק המקורי גם כדי להשתמש בו בבית משפט בחו"ל??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:13, 19 באוגוסט 2016

  תבקש מאבא שיחתום על עותקים נוספים של אותה צוואה. אם אביך אינו מסוגל לחתום שוב, אפשר לעשות העתק צוואה אצל נוטריון. בעקרון צוואות מקוריות נשמרות לנצח אצל הרשות שנתנה להן צו קיום.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.