אני ואחי רוצים לעשות הסכם יורשים רק לגבי דירה שבבעלותי אימי ושהוא צפוי להוריש לנו - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 14:23, 19 באוגוסט 2016

  במידה ואני משלם סכום מסויים לאחי ועושה איתו הסכם יורשים לגבי רק דירה שאנחנו צפויים לקבל מהאמא(האבא עדיין בין החיים)האם זה חוקי? אין מדובר בהסכם ירשים לגבי כסף מזומן אלא רק לגבי דירה? האם במידה ואני מעביר לאחי כסף כיום עבור הזכות לקבל ממנו במתנה חצי מהדירה בבוא היום, האם זה אירוע מס והאם זה מותר על פי חוק הירושה? איך אני מבטיח שבמידה ואחי שינה את דעתו או במידה ואמא שלי תשנה את הצוואה לא שילמתי סתם חצי מיליון שח לאחי ובסוף חצי מהדירה לא יינתן לי במתנה??

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  17:18, 19 באוגוסט 2016

  חוק מיסוי מקרקעין מטיל מס רכישה ומס שבח על כל עסקה בה מועברות זכויות בנכס מקרקעין, או בקשר לנכס מקרקעין, כולל מכירת זכויות עתידיות. לועזית - עסקה ב"אופציה". לגבי בטחון בעסקה - יש פתרונות שונים כמו בכל עסקת מכר. צריך להתאים פתרון לעובדות המסויימות של הנכס ושל הצדדים. לשם כך יש פנות לייעוץ פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.