ברצוני להגיש צו לקיום צוואה וגם לקיים מה ההליך? - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 18:32, 1 בספטמבר 2016

  לאחר הפטירה ולאחר הגשת צו ריום צוואה לרשם הירו/שות איך עובד התהליך אצל הרשם. במידה ואני מעוניין לעשות בעצמי את ההליך. האם צריך להחתים כל יורש שמאשר שקיבל ממני העתק מהצוואה, או לשלוח בדואר רשום העתק מהצוואה. האם ניתן להחתים את הזכאים על פי הצוואה על מסמך. האם הרשם מזמן לישיבה אצלו כדי לאשר את הצוואה את כל היורשים? האם חותמים על צו הירושה שמוציא הרשם אצלו? והאם גם מי שרשום כיורש במקום יורש צריך לחתום ולקבל בדואר רשום. או רק מי שזכאי ישירות ולא ביורש במקום יורש.

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  23:02, 1 בספטמבר 2016

  אם ברצונך לנהל ההליך לבד, פנה לאתר הרשם. יש שם הסברים בקשר להליך. בעקרון לפי התקנות יש לשלוח הודעה בדואר רשום לכל יורש שנזכר בצוואה כולל יורש אחר יורש. ההליך בפני הרשם מתאפיין בכך שאין צורך להתייצב. הכל נעשה באמצעי תקשורת מודרניים. אין נוהל "התכנסות" אצל הרשם - אין זה בית כנסת ולא מסגד או כנסיה. אם הרשם מוצא ישי בעיה שאינו יכול להתגבר עליה, התיק יועבר לבית משפט לענייני משפחה. בתום ההליך יישלחו עותקים חתומים של צו הקיום למבקש. כל יורש וכל אדם יוכל לקבל העתק חתום של צו הקיום כנגד אגרה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.