ניהול חשבון בנק משותף לאחר פטירת אחד מבני הזוג - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 13:26, 4 בספטמבר 2016

  צהריים טובים, אמי נפטרה לפני כחודש. לה ולאבי יש חשבון משותף כל חייהם. צוואה נערכה ב 2012 - המותירה את כל הרכוש לאבי לאחר מותה (צוואה הדדית.) ובסופו של דבר הרכוש יתחלק בין הילדים באופן שווה. האם עצם קיום הצוואה ההדדית שאבי ואמי ערכו מאפשרים לאבי לפעול בחשבון המשותף, כולל הוצאת סכומים גדולים מהחשבון או שחייבים לפנות לבימ"ש ולהוציא צו ירושה? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  13:59, 4 בספטמבר 2016

  יש כאן נושאים שונים : אם לפי צוואת אמך אביך יורש הכל ואין מגבלה על זכויותו או כוחו לפעול במה שקבל מאמך, הרי שלפי החוק הוא רשאי לעשות כרצונו בכספים שבבנק - עד כדי ריקון החשבון. אם יש מגבלה כלשהי בצוואה, צריך לקיים אותה בהקדם ולפעול בהתאם להוראות שבצוואה.

  תגובה
 • 15:31, 4 בספטמבר 2016

  מוזר - הבנק דורש מאבי צו קיום ירושה למרות שיש צוואה
  זאת לאחר שאבי ביקש למשוך סכום גדול (פעולה חריגה) מהחשבון שהוא הבעלים היחיד כרגע בו וזה רכוש/כספים שלו שהוא ואמי צברו במהלך חייהם המשותפים. האם לכל בנק יש חוקים משלו?
  על איזה חוק מדובר - אודה לך אם תפנה אותי לסעיפים הרלבנטים כדי שאחכים..

  יום טוב

  תגובה
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  20:39, 4 בספטמבר 2016

  השאלה מנוסחת באופן מבולבל. בעקרון משנפטר אדם יש להקדים ולהסדיר את ירושתו. מבחינת הבנק כל עוד לא הוצג צו ירושה או צו קיום, הבנק נמצא במצב של אי בהירות לגבי החשבון. לפיכך פקידי הבנק מעדיפים שיוצג צו רשמי לקיום הצוואה או צו ירושה.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.