כתיבת תאריך נוסף על חתימה על כל דף מדפי הצוואה למניעת החלפת עמודים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • ליאור

  נשלח ע"יליאור 02:09, 6 בספטמבר 2016

  האם צוואה לפני 2 עדים הכוללת מספר עמודים רצוי שתכלול גם תאריך על כל דף נוסף על חתימת המצווה.שהרי חתימת המצווה על כל דף לא מוכיחה את התאריך שנכתב בו כל דף.יכול להיות שהחליף דף ישן בדף חדש. והאם תאריך על כל דף רק רק חלילה וחס מעורר חשד מיותר ונחשב להגזמה כשיש תאריך על כל דף וצריך רק לחתום בדף האחרון?? והאם התאריך צריך להיות בכתב יד במילים או בספרות .

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  16:32, 6 בספטמבר 2016

  לכל מה שכתבת - אין חובה בחוק, אך אפשר לנהוג כך. בצוואה הנחתמת בפני נוטריון ומאושרת על ידי נוטריון אין צורך בכל אלה, כי אישור הנוטריון מקיף את כל הצוואה בשלמותה כמסמך אחד

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.