חשבונית לא על שם היורשים - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • רינת

  נשלח ע"ירינת 09:06, 7 בספטמבר 2016

  בוקר טוב,יש לנו נכס שקיבלנו בירושה והשכרנו אותו ,והבת החורגת של אחי הציעה שהיא תוציא קבלה על שמה מכיוון שאבא שלה מקבל מביטוח לאומי נכות,היא אינה האפוטרופוס שלו,אנחנו כמובן לא אישרנו את זה! האם זה נקרא העלמת מס? הלבנת הון?האם זה מותר? ומה זה אומר על גבנו?עבירה פלילית? הנכס רשום במינהל ומחולק ,בטאבו לא רשום,האם הנכס שייך לנו?

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  18:59, 7 בספטמבר 2016

  חיוב במס איננו תלוי בחוקיות המעשה. בעקרון גם על הכנסה המושגת בעברה יש לשלם מס הכנסה. שאלותייך הן מתחום המסים והפלילי. נא פני לפורום המתאים.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.