הפקדת צוואה אצל הרשם לענייני ירושה - פורום צוואות וירושות

שאלה חדשה
 • אביתר

  נשלח ע"יאביתר 11:56, 14 בספטמבר 2016

  הפקדתי צוואה אצל הרשם לענייני ירושה. צוואה שעשיתי באופן מסודר עם עדים. בצוואה ביקשתי למנות אדם מסוים (רואה חשבון - ידיד של המשפחה ללא השכלה משפטית) למנהל עזבון. שאלתי הינה: מה יקרה לאחר מותי, האם רשם הירושה דואג להגיש את הצוואה למי שצריך ולמנות את מנהל העזבון או שמישהו אחר צריך לעשות את זה ואם כן מי ? איך כדאי לפעול כדי להבטיח שהצוואה תתתמש. נ.ב. המון המון תודה, נהנתי מאוד לקרוא את השאלות והתשובות בפורום !

  השב
 • מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

  רונן גדות - עורך דין ונוטריון,מנהל הפורום

  15:29, 14 בספטמבר 2016

  בעקרון היוזמה היא של היורשים. הרשם אינו נוקט יוזמה של הליכי ירושה. אולם כאשר תינקט יוזמה להוצאת צו ירושה או צו קיום, תתבצע בדיקה אוטומטית האם יש צוואה מופקדת. אם כן, תנתנן הודעה מתאימה ליורשים על קיומה של הצוואה המופקדת. אתה רשאי כמובן למסור עותקים נוספים של צוואתך לאנשים אחרים עם בקשה שיפעלו לצו קיום מייד לאחר מותך.

  תגובה
מנהל הפורום:רונן גדות - עורך דין ונוטריון

מנהל הפורום: רונן גדות - עורך דין ונוטריון

רונן גדות הוא עורך דין ונוטריון בגבעתיים, בוגר הפקולטה למשפטים (LL.B) של אוניברסיטת תל אביב. משרדו ש
למידע נוסף

053-9376325 חיוג
הודעה

אדם צובר רכוש מסוגים שונים משך כל חייו. בחייו הוא יכול לרכוש או למכור נכסים. בפטירתו כל נכסיו עוברים לכל יורשיו מכח החוק ולפי הכללים הקבועים בחוק. העברת נכסים זאת היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר של כל אדם, כי היא חלה על כל נכסיו. מן הראוי שכל אדם יקדיש מחשבה לנושא זה – האם הפתרון בחוק מתאים לי?
יורשים הופכים להיות יורשים שלא מרצון – בין שהמוריש מת ללא צוואה ובין שקבלו מכח צוואה. לעתים הירושה מביאה טוב. לעתים הירושה גוררת צרות ובעיות. ירושות עשויות ליצור מחלוקות משפחתיות . אפשר גם לתכנן את אופן קבלת הירושה. 
ירושה משמעותה שינויים ברכוש של אדם ויש לכך לעתים גם הבטי מסים. ירושה מעורבת גם בענייני מקרקעין וכספים.
הפורום עוסק בניהול עזבונות, ירושות, בצוואות, בבקשת צווי קום להן ובבעיות שתתעוררנה כתוצאה מאלה.

יש לשים לב שבמסגרת הפורום אי אפשר לתת יעוץ משפטי מדוייק. התשובות בפורום זה אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כאמור כאמור ו/או אינן חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן במסגרת של יעוץ אישי.